MM

30 grudnia 2015

get the new year 2016

Hej! Już za kilka godzin rozpoczniemy nowy rok. Mówimy sobie, że będziemy ćwiczyć codziennie, zaczniemy żyć zdrowiej lub, że będziemy się lepiej uczyć. Najczęściej po tygodniu czy dwóch wszystko nas przerasta i rezygnujemy z naszych noworocznych postanowień. Przygotowałam dzisiaj dla Was kilka propozycji, co zrobić aby dobrze rozpocząć rok 2016. Ten post nie ma na celu zachęcania Was do stawiania sobie nie wiadomo jakich postanowień czy wyzwań, tylko do rozpoczęcia nowego roku z nową energią i zapałem do pracy. 

Zmień wygląd swojego pokoju. Nie mówię tutaj od razu o jakichś gruntownych remontach, ale możecie spróbować poprzestawiać kilka mebli, zmienić kolor ścian czy dodać kilka ozdób. Nowe spojrzenie na pokój, może również zmienić spojrzenie na inne sprawy.

Pozytywny słoik. Na Facebooku ostatnio powstało takie wydarzenie jak "Słoik Szczęścia". Chodzi w nim o to, że codziennie na małej karteczce piszemy co spotkało nas miłego i pozytywnego w danym dniu, a później wrzucamy to do słoiczka. Pod koniec roku czytamy wszystkie te karteczki. Dzięki temu uczymy się cieszyć z małych rzeczy, co myślę że każdemu się przyda. 

Żyj zdrowiej. Nie mówię tutaj, że macie przejść na restrykcyjne diety lub ćwiczyć codziennie po nie wiadomo ile godzin. Chodzi mi tutaj o to, aby każdy z nas czuł się lepiej w swoim ciele, bo przecież jest ono na cale życie. Małymi kroczkami do celu. Każdy stawia sobie co roku podobny plan: "przez 3 miesiące będę ćwiczyć codziennie po 2 godziny, będę na diecie, a kiedy 3 miesiące miną wrócę do starego życia". Najczęściej już po kilku dniach rezygnujemy, ponieważ postawione przez nas wyzwanie jest za trudne. Spróbujmy wprowadzić trochę sportu do naszego życia. Może to być trening znaleziony na YouTubie lub pójście na spacer. Cokolwiek co sprawi że będziemy się ruszać. Spróbujmy aby ten wysiłek sprawiał nam radość. Jeżeli wcześniej nigdy czegoś takiego nie robiliśmy, wystarczy ruch raz w tygodniu. Stopniowo możemy zwiększać swój trening w miarę naszych możliwości. To samo tyczy się odżywiania. Nie trzeba przechodzić na jakieś niemożliwie męczące diety. Jeżeli czujecie, że np. po jakimś napoju gazowanym lub niezdrowym jedzeniu czujecie się nie najlepiej, spróbujcie go ograniczyć. Pozwalajcie sobie na niego np. raz na tydzień lub dwa. Traktujmy każdy dzień nie jako katorgę, ale jako małe wyzwanie. Za każdym razem kiedy będziemy się czuć dobrze wystarczy, zapisać coś motywującego na karteczce i wrzucić do słoika (tak jak w Słoiku Szczęścia), a kiedy nie będzie nam się chciało ćwiczyć, to będzie nasza idealna motywacja.

To już wszystkie pomysły na rozpoczęcie nowego roku jak najlepiej. Mam nadzieję, że post się Wam spodobał. A wy jakie macie pomysły na nowy rok? Do następnego!

18 komentarzy:

 1. super post :)
  obserwuje ♥
  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

  ZAPRASZAM DO MNIE
  zoozelooveblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tobie też wszystkiego co najlepsze w nowym roku! Ja nie mam postanowień :D

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja stworzyłam słoik szczęścia, już od paru lat o tym słyszałam, jednak zwykle zapominałam, a w tym roku w końcu to zrobiłam :) jeśli chodzi o postanowienia, to planuję różne rzeczy, ale nie od nowego roku, czy od poniedziałku, tylko gdy wpadnie mi coś do głowy, to tego samego dnia zaczynam działać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post. Przez przypadek o słoiku szczęścia przeczytałam na fb i w tym roku go założyłam! ;)

  Zapraszam do mnie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Małe zmiany w pokoju zawsze pomagają troszkę zmotywować się do ruszenia tyłka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tym słoikiem to świetny pomysł. W moim przypadku wyglądałoby to chyba jednak nieco inaczej. Pisałabym nie o tym, co mnie dobrego spotkało, alo o tym, co w danym dniu było smutne, przygnębiające. Z pewnością miałabym o wiele większy wybór ...
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja robię coś podobnego z tym słoikiem, a mianowicie: mam kalendarz w formie takiego dziennika. Na każdy dzień jest kilka linijek wolnych, aby można było coś tam sobie zapisać. Każdego dnia piszę co fajnego mnie spotkało, albo czego się nauczyłam <3

  Just Me And My Fancy- klik!

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajny blog i śliczne zdjęcia:) obserwuję!
  Zapraszam do siebie i będzie mi bardzo miło kiedy zostawisz cos po sobie :P
  pozdrawiam i całuje :*
  http://czarnotowidze2.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. rok temu miałam taki słoik i zastanawiam się czy w tym roku też takiego nie zrobić :)

  zyciepiszehistoriee.blogspot.com

  Pozdrawiam Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy post ;)
  http://www.emptyy-promises.blogspot.com/
  Może wspólna obserwacja?

  OdpowiedzUsuń
 11. Super post! Daje obs, zapraszam do mnie
  Mój Blog!

  OdpowiedzUsuń
 12. Pomysł ze słoiczkiem szczęścia jest świetny! :)
  klik!

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny pomysł na posta :D Ładny wygląd bloga :)
  ouurselves.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Muszę wkońcu zrobić ten szczęśliwy słoik!
  MELA BLOG

  OdpowiedzUsuń
 15. świetny post! ;)

  zapraszam również do mnie :)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie się czytało :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/
  Blog się spodoba? Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń